Delfts duo wint TJIP Challenge 

Het Delftse duo Joost Voordouw en Vincent de Boer heeft de TJIP Challenge 2007 gewonnen. Hun programma Mshindi bleek een maatje te groot voor de andere deelnemers.

Op zaterdag 29 september vond de finale plaats van de TJIP Challenge 2007. Na maanden hard werken en uitvoerige discussies in de speciale Awalé Programmeerwedstrijd-draad op het Tweakers-forum, begaven de deelnemers zich naar het hoofdkantoor van TJIP. Om 10.00 uur openden de deuren, en konden de deelnemers naar binnen. Daar konden de programma’s tot ruim na de geheel verzorgde lunch worden getest en, indien gewenst, nog worden aangepast.

Het tweede deel van de dag bestond uit de daadwerkelijke wedstrijd. Toen het startschot werd gegeven, stonden er 12 programma’s klaar om het tegen elkaar op te nemen. Tijdens de wedstrijden zaten de deelnemers en toeschouwers gekluisterd voor het scherm waarop de partijen werden weergegeven. Al snel namen een paar programma’s de kop; de programma’s van Joost Voordouw en Vincent de Boer, Ed van Doorn, Maks Verver en Mischa Stassen kenden een uitstekende start.

Aangezien in de wedstrijd iedereen een keer tegen elkaar speelde, waren de onderlinge confrontaties bijzonder interessant, en die leverden ook zonder uitzondering zeer spannende partijen op. Maar ook tegen de iets lager geklasseerde programma’s hadden de toppers het niet makkelijk, al kwamen ze wel steeds als winnaar uit de bus. De beslissende partijen waren de onderlinge duels in de top. Daarin bleek Mshindi, geesteskind van Joost Voordouw en Vincent de Boer, net wat sterker. Ed van Doorn werd tweede, zijn programma verloor alleen van de winnaars. Maks Verver legde beslag op de derde plaats.

Onder applaus van de deelnemers en de aanwezige TJIP’ers ontvingen Joost en Vincent uit handen van directeur Hans van Dijk de hoofdprijs, bestaande uit een geheel verzorgde reis naar Afrika, en een hardware-pakket ter waarde van 2500 euro.

Ook in 2008 staat er weer een TJIP Challenge op het programma, dus houdt de website in de gaten!